Appelsinmarmelade med ingefær

30 minutter

Karakter (25 stk)

Ingredienser

1 kg appelsiner
1/2 dl revet, fersk ingefær
1 kg Dansukker Syltesukker 

Instruktioner

Vask appelsinene grundig. Skjær av det ytterste av fruktskallet og del det i tynne strimler. Del fruktene i to og press saften ut av dem. Mål opp saften og spe eventuelt med vann så det blir 8 dl. Bland saften, skallet og ingefæren i en kjele og kok i 5 minutter. Tilsett syltesukkeret og kok under omrøring i 3 minutter. Skum av nøyaktig. Ha marmeladen over i varme, grundig rengjorte glass. Lukk igjen. Oppbevares kjølig. 

Er det noe du lurer på vedrørende Nordic Sugar og våre produkter og tjenester?

Påskegodteri

Her finner du både bakverk, søtsaker og desserter til en riktig god påskeferie.

Baking med sitron og appelsin

Appelsin og sitron er smaker som hører vinteren til, og som fungerer veldig godt til baking.

Pannekaker

Barn elsker pannekaker. Det gjør voksne også. Pannekaker er perfekt som mellommåltid, turmat, brunsj eller dessert – og så er de enkle å variere med ulike typer godt tilbehør. 

Sitrusmarmelader

Finnes det noe bedre enn å starte dagen med hjemmelaget marmelade på brødskiven? La deg inspirere av sesongens sitrusfrukter.

Varmer godt på kalde dager

Varme drikker er godt til alle årstider i det lunefulle nordiske klimaet vårt. Men først og fremst setter vi ordentlig pris på det varme etter at vi har vært på skitur om vinteren.

Deilig sjokolade

Mmm! Finnes det noe bedre enn en skikkelig fyldig og lekker sjokoladekake som virkelig gjør livet søtt?